Chytrá ztracenka urgentid.cz:

Vážení přátelé, milí čtenáři.

Je mi obrovskou ctí přinést vám recenzi na báječný projekt, který se jmenuje urgentid. Poprvé jsem se s tímto projektem setkal v březnu 2019 na konferenci inspo. Na této akci mne oslovilo víc projektů ale to třeba v nějakém příštím článku. Vysvětlíme si co to ten urgentid vlastně je a k čemu je to dobré. Je to vlastně pomůcka, která je šitá na mýru pro děti a nevidomé.

 

Chytrá ztracenka. Co to vlastně je?

Chytrá ztracenka využívá nfc čip. Je to stejná technologie, jakou využívají banky pro platbu přes mobilní telefon. Na nfc čip se dá nahrát až 600 písmen nebo čísel. Díky této velikosti nfc čipy výrazně převyšují ECE náramky, na kterých jsou údaje vyryty. Do čipu lze nahrát nejrůznější údaje. Můžete si tam nahrát kontakty na blízké, na lékaře a seznam vašich medikamentů. Můžete tam mít i návod jak postupovat při záchvatu. Na urgentid lze nahrát jak vaše zdravotní údaje tak i kontakty na osobu blízkou. Můžete tam mít i údaje, které mohou poradit vašemu zachránci při úrazu a nebo ztracení. Více o nfc technologii se můžete dozvědět na této stránce. https://www.svetandroida.cz/co-je-nfc-k-cemu-je-dobre-ho-pouzit/

 

Pro koho chytrá ztracenka je?

Je vhodná pro děti, které chodí pravidelně do školy. Ti mohou mít náramek s čipem na ruce, na kterém mají kontakt na rodiče. Je to dobré i pro to, kdyby se vaše dítě ztratilo a nebo někam zatoulalo. Urgentid je vhodný i pro sportovce, myslivce, seniory chronicky nemocné, turisty a nevidomé.

 

Porovnání nfc čipu urgentid a obyčejného náramku:

Na klasických náramcích jsou důležité informace o vašem zdravotním stavu a další osobní údaje vyryté na kovové destičce čímž jsou údaje viditelné komukoliv a to nejen v případě potřeby. Výrobky URGENT ID mají tyto informace ukryty na čipu s krátkým dosahem (1-3 cm) čili nemůže dojít k náhodnému zveřejnění údajů bez vašeho vědomí. Těžko si lze představit situaci, kdy někdo přiblíží svůj telefon k vašemu klipu či náramku na 1 cm bez vašeho vědomí. Tímto způsobem jsou vaše data ve větším bezpečí než na běžném offline přívěsku.

Jiné online produkty v segmentu ICE využívají cloudové služby, kdy jsou vaše data nahrána na centrální uložiště a na čipu je uložen jen váš osobní kód. Po jeho načtení je „zachránci“ zobrazena webová stránka s vašimi údaji. Při využití URGENT ID nikdy nikomu žádná data nepředáváte a máte je vždy plně pod kontrolou. Data si sami spravujete přes mobilní aplikaci a čip si sami aktualizujete. Další výhodou URGENT ID je i to, že zachránce nepotřebuje být online, aby zjistil údaje, které vám mohou zachránit život či uklidnit vaše blízké.

Produkty značky urgentid také nepotřebují žádné baterie ani nabíjení – potřebnou energii pro aktivaci čipu poskytuje bezdrátově mobilní telefon zachránce.

 

Tyto výrobky se dělají ve dvou variantách. Multifunkční klip, který si lze připnout na zip u bundy na dobře viditelném místě. Tento klip se vyrábí ve dvou velikostech. Dále se vyrábí i náramek na ruku ale já doporučuji zakoupit spíše onen multifunkční klip. Náramky a klipy se vyrábí z běžných materiálů a neobsahují žádné alergeny.

 

Závěrem:

Já osobně jsem s tímto produktem velice spokojen a všem ho vřele doporučuji. Nosit takovýto výrobek u sebe není nikdy na škodu. Čert nikdy nespí, náhoda je blbec a nikdo neví, kdy a kde mu to může pomoc. Jak vlastně urgentid funguje, kde a jak ho koupit a jak ho nastavit se dočtete na oficiální stránce https://urgentid.cz/

Zde naleznete i příslušnou aplikaci ke stažení.

 

Vtip na konec:

Víte, proč mají nevidomé děti rádi makové rohlíky? No protože na každém z nich je jiná pohádka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *