Click and feed. Klikni zdarma, naplň misku a pomoz opuštěným zvířatům v útulcích:

Chcete udělat dobrou věc, která vás nestojí ani haléř? Chcete jedním kliknutím nakrmit bříška opuštěným psům a kočkám v útulcích? Jestli ano, tak tu jste správně. Dnes si totiž povíme o jedné službě, která vám toto umožní. Je to velice dobrá věc a já jsem rád, že jí mohu šířit dál.

Jednou večer jsem si takhle seděl u počítače, brouzdal internetem a docela se nudil. Najednou jsem narazil na video s názvem super pozitivní zprávy, kde jsem se o této službě dozvěděl. Hned jsem si tu stránku našel a napsal jim email. Ozvala se mi paní Martina Hřebíková, která stojí za tímto projektem. Napsal jsem jí tedy pár otázek a vy se dnes dozvíte, jak projekt vznikl, co zatím stálo a mnoho dalšího. Velice doufám, že po přečtení tohoto článku budete klikat a plnit misky se mnou.

Než se pustíme do samotného rozhovoru, tak je dobré si říct co to vlastně ten click and feed je.
Je to projekt, který pomáhá zvířatům v útulcích. Stará se o to, aby byla fit, zdravá a neměla hlad. Služba funguje naprosto jednoduše. Každý den je potřeba zajít na jejich stránky, kde kliknete na odkaz. Klikni zdarma a naplň misku. Na konci měsíce se všechna kliknutí / naplnění virtuálních misek sečte. Společnost Brit je pak promění za skutečné krmení, které pak rozešle do vybraných útulků. Takto můžete pomoci jednou denně každý den.

Click and feed. Klikni zdarma, naplň misku a pomoz opuštěným zvířatům v útulcích:

Nyní už přejděme k samotnému rozhovoru.
Váš projekt se pro mě začíná pomalu stávat srdcovou záležitostí, a každý den naplním jednu virtuální misku. Jak vás napadlo založit službu click and feed?

V jedné knížce jsem narazila na americkou webovou stránku, která pomáhá pravidelným klikáním nejen zvířatům, ale zabývá se všemi problémy, které svět trápí, od rakoviny, přes autismus po ekologii. Z ní jsem nadšeně načerpala energii a vytvořila projekt Click and Feed. Od malička miluji zvířata, takže pomáhat jim ve velkém byl můj sen už hodně dlouho.

Mě a mé čtenáře by zajímalo, jaké byli vaše začátky?
Já jsem se pro projekt šíleně nadchla a to mi v těch začátcích hodně pomohlo. Věřila jsem, že skládám něco úžasného a to mě hnalo dál, takže to, že jsem první web splácela po tisícovkách, mi vlastně vůbec nevadilo, protože jsem se těšila na ten výsledek. Který se mimochodem doopravdy dostavil.

Výsledek se opravdu dostavil a já jsem z něho naprosto upřímně nadšen. Je to naprosto úžasný projekt, který je prospěšný a stará se o dobrou věc. Můžete mi prosím o click and feed něco napsat?

Spolek Click and Feed už funguje 4 a půl roku, založila jsem ho já, Martina Hřebíková a v roce 2017 jsem s ním dokonce vyhrála i Ženu roku v časopise Žena a Život. Mojí pravou rukou je Matěj Chytil, který se ke mně přidal po roce fungování projektu a je to naprosto nepostradatelná součást Clicku 🙂 Bez něj už by to všechno dávno spadlo na hlavu.

To chápu a dokážu si to představit. Vaší odpovědí jste mi nahrála na smeč mou poslední otázku. Jak vám mohou moji čtenáři kromě naplnění misky ještě pomoci?

Určitě můžou mrknout k nám do e-shopu, kde máme trička, tašky, náramky pro štěstí nebo teď úplně nově i moji knížku Život s kočkou není psina a udělat si tam nějakou radost. Fajn je ale i třeba jen nasdílení naší stránky a představení svým přátelům. Každá pomoc se počítá.

Já vám děkuji za vaše odpovědi a doufám, že bude váš projekt rozkvétat a růst. Myslím si, že je to dobrá věc a stojí to za to. Za mě a mé čtenáře bych vám chtěl moc poděkovat a popřát vám hodně štěstí a mnoho zdaru. Začátek každého projektu sebou nese potíže a nezdary. Vy jste to ale zvládla a díky vám můžeme přispívat na dobrou věc. Díky vám mají zvířátka v útulcích plná bříška a jsou v rámci možností spokojeni. Ještě jednou vám moc děkuji.

Proč o tom vlastně píšu?
Já osobně jsem z tohoto projektu ohromně nadšen a myslím si, že je to dobrá věc. Vždyť nemusíte posílat peníze na charitu. Stačí jen jednou denně kliknout a naplnit misku. Tento článek píšu taky proto, že jsem z toho nadšen a chci to šířit dál. Čím víc virtuálních misek, tím lepší pocit pro nás všechny. Čím víc naplněných misek, tím víc spokojenějších psů a koček, kteří nemají svůj domov a hodného páníčka, který by je měl rád. Takový pes potřebuje občas pohladit, pochválit a pomazlit se. Když tohle nemá, tak mu musíme dopřát aspoň vydatnou a zdravou stravu. Jedním klikem toho můžeme spolu hodně docílit. Pojďme na to a začněme každý den klikat.

Máte doma psa nebo kočku? Hoví si zrovna v pelíšku, kolem sebe své oblíbené hračky a známé prostředí? V miskách mají své oblíbené krmivo? Pokud ano? Tak se prosím zamyslete nad touto situací. Zamyslete se prosím i vy, kteří doma žádné zvíře nemají, nebo z nějakých důvodů mít nechtějí nebo nemohou. Vymyslel jsem si proto takový malý příběh, který se ale neliší od mnoha skutečností.

Představuji vám Brikse. Je to takový meta pes, složený ze všech týraných psů. Briks má ošklivého páníčka. Ten pořád popíjí a každý den přijde domů nadraný a našeho milého psa zbije opaskem. Ten pes nemůže za to, že je celý den doma zavřený, nemá, kdo by ho venčil a nemá co jíst. Proto nechává po bytě loužičky a bobky, protože se včas nedostane ven. Každý den je bit a vždy dostává jen misku vody a pár sucharů. Náš bryksík je podvyživený, týraný a má chabé zdraví. Jednoho slunečného dne to už ale nevydrží. Sedí si na okně a pozoruje svět za okny. Najednou zjistí, že okno, ze kterého se dívá není pořádně zavřené. Čumákem a packou se jej snaží otevřít a ejhle! Ono to jde! Briks popadne šanci za pačesy a uteče. Nastává obrovská euforie. Konečně je volný. Jeho radost ale brzy pominula, protože ho odchytli nějací pánové v uniformách a odvezli jej do útulku. Tam se zhrozili nad tím, jak je ten pejsek podvyživený a jak zřetelné jsou stopy po týrání. V tom útulku pracují hodní lidé, kteří našeho meta pejska vyléčí, nakrmí a dodají naději do života. Dobře to dopadlo, a náš pejsek už jen čeká na hodného páníčka a klidný domov. Roky plynou a náš hrdiný pes Briks roste jako z vody. Domov si pořád nenašel a jeho naděje se pomalu vytrácí. Najednou se objevila Martina Hřebíková a její projekt click and feed. Díky ní a tomuto projektu už nemá nouzi o kvalitní krmivo. Chtěli byste pomoct Briksovi i vy? Tak klikněte a naplňte misku.

Na závěr mám k vám, moji milí přátelé a čtenáři, velkou prosbu. Pokuste se každý den kliknout a podpořit tak dobrou věc. Stačí denně jedno kliknutí. Stačí jednou denně naplnit virtuální misku. Společně toho můžeme zvládnout hodně, ale jen pokud se všichni zapojíme. Moc vás o to prosím. Prosím vás o to ve jménu stránky Honzova cesta životem. Prosím vás o to, jako že se Honza jmenuji. Předem vám všem srdečně děkuji.

Home

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *