Dnes si dáme opáčko o vodících psech.

Opakování je matka moudrosti.
Dnes nebudeme začínat nic nového, ale zopakujeme si, co už jsme se naučili. Neustále musím lidem opakovat, proč se vodící pes nesmí hladit. Proto si dnes dáme takový bleskový článek, ve kterém vám v bodech znovu vysvětlím, co a jak. Proč se vodící pes nesmí bez dovolení hladit, krmit, mluvit na něj a reagovat.

Hlazení:
Vodící pes tu není pro vás. Je tu jen pro jeho majitele, které mu pomáhá a usnadňuje život. Nepovoleným hlazením psa rozptylujete a on se přestane soustředit. Psa si pohlaďte jen tehdy, kdy vám to jeho majitel dovolí.

Krmení.
Vodícího psa nikdy a za žádnou cenu nekrmte. Chcete-li ho něčím obdarovat, tak ten pamlsek dejte jeho majiteli. Ten mu ho dá podle jeho uvážení. Nedovoleným krmením podrýváte autoritu majitele, kazíte výcvik a rozzlobíte jeho páníčka. Nekrmte vodící psy.

Mluvení. .
Nikdy a za žádnou cenu na vodícího psa nemluvte. Pokud si chcete popovídat, tak raději hovořte s majitelem. Mluvením na psa kazíte jeho soustředěnost a rozptylujete ho. Hlášky jako ty jsi ale krásný pejsek, toho psa sice těší ale pak se nesoustředí. Vždy se bavte s jeho majitelem.

Reagování.
Na vodícího psa nikdy nemlaskejte. Ten pes k vám stejně nepůjde, a akorát tím naštvete jeho majitele. Nikdy ho k sobě nijak nelákejte. Ten majitel možná nevidí, ale on to i tak zjistí a pak bude zle. Stane-li se, že vám majitel povolí si psa pohladit, tak musíte počkat. Musíte počkat, než mu dá volno. Nikdy nevolejte na vodícího psa, i když je na volno a zrovna nevodí. Vždy nejprve komunikujte s majitelem psa. Nikdy ale na toho člověka nesahejte, a raději na něj promluvte.

Ať jsem venku, nebo v domě, vodící pes není pro mě. Mohlo by mu vadit, když ho budu hladit. Vodící pes pomáhá, to je vážně prima. Pomohu mu jenom tím, že si ho nebudu všímat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.