Důkaz 111. Kvalitní česká hra pro zrakově postižené:

Hráli jste už někdy hru, ke které nepotřebujete zrak? Já ano a rád bych si dnes o tom s vámi popovídal. Článek bude kraťoulinký, protože na konci něho vás bude čekat video, kde vše vysvětluji a ukazuji. Nebudeme to dlouho protahovat a pusťme se do toho.

 

Hra Důkaz 111 je unikátním počinem studia Play by Ears, které vytvořilo první českou interaktivní hru založenou pouze na zvuku. Hráči na telefonech s iOS a Android rozhodují o tom, jakým směrem se bude příběh vyvíjet. Audio hru můžete ovládat i se zavřenýma očima a nechat se tak naplno pohltit.

Příběh hry vás přenese do 80. let USA. Hlavní hrdinka Alice Wellsová, náčelnice městečka Fairfield, řeší záhadný anonymní telefonát. Ten ji zavede na nehostinný ostrov do hotelu Harber Watch Inn, kde nemůže nikomu věřit.

Tajuplná atmosféra a zvukové kulisy přicházející bouře jsou zpracovány na vysoké úrovni filmového zvuku. Hra využívá tzv. „binaurálního audia“, které je spojováno především s virtuální realitou a navozuje v posluchači pocit obklopení zvukem. 

Díky tomu se hráči naskýtá unikátní možnost být součástí vyšetřování, jako by skutečně byl na místě spolu s Alicí.

 

Zdroj:

https://playbyears.cz/

 

Jak už jsem psal dřív, tak jsem udělal ze hry lets play, který je na youtube. Ve videu jsem se pokusil vše vysvětlit a ukázat vám část děje. Ve videu jsou spojlery a proto bych vás chtěl varovat. Pokud si hru chcete zahrát, tak se na toto video nekoukejte a rovnou si hru nainstalujte. Ovšem ti z vás, kteří o hru nemají zájem a chtějí se jen podívat na to, co mohou nevidomí hrát, tak se koukat mohou. Tato hra je úžasný počin a já jsem z toho naprosto nadšený. Ve hře jsem dohrál všechny možné konce a mohu říct, že mě hra svou kvalitou a zpracováním příjemně nadchla. Přeji příjemnou zábavu při sledování mého videa.

 

Malé info na konec:

Natočením videa ze hry jsem nechtěl a nechci docílit jedné věci. Nechci, aby si kvůli mému videu lidé tuto hru přestali kupovat. Nechci, aby si místo nákupu hry raději pustili mé video. Vývojářům z Play by ears moc fandím a moc bych si přál, aby si hru zakoupilo více lidí. Mé video nemá za cíl je jakkoli poškodit, nebo znehodnocovat jejich činnost. Pokud by se přece jenom mé video vývojářům nelíbilo, jakkoli je poškozovalo, nebo cokoli jiného tak mi mohou napsat na email info@honzovacestazivotem.cz.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *