Máme rádi knihy. Pozor, tuto knihu řadím mezi mé oblíbené.

Deset důvodů, proč se mýlíme v pohledu na svět – a proč jsou věci lepší, než vypadají? Na tuto otázku nám odpoví Hanz Rosling, Ola Rosling a Anna Roslingová Ronlundová. Udělejte si pohodlí, protože to bude zajímavé. Dnes se totiž mrkneme na mou oblíbenou knihu.

Tímto předposledním článkem bych se s vámi chtěl podělit o jeden naprosto úžasný počin. Uvědomuji si, že nějak takhle začíná každý můj článek ze série máme rádi knihy. Uvědomuji si to, ale bohužel, nemohu jinak. Dnešní kniha nese název FAKTOMLUVA.

Tuto knihu napsal Hanz Rosling, společně s Olou Roslingem a Annou Roslingovou. Dílo, na kterém strávili tito tři lidé tolik času se nám pokouší ukázat svět trochu jinak a po pravdě, než nám vnucují média. Tato úžasná kniha vám zprostředkuje lepší pohled na svět kolem nás. Faktomluva je kniha, která odhaluje naši naprostou neznalost současného stavu, a zázraků lidského pokroku v tvrdých datech. Více na https://www.melvil.cz/kniha-faktomluva/

Tuto knihu mám moc rád. Díky ní už nemám tak zkreslený pohled na svět. Už si nemyslím, že je to na světě čím dál tím horší a že se svět blíží do záhuby. Už jsem to psal u minulé knihy, ale napíšu to i zde. Toto knižní dílo bych zařadil do povinné četby ve školách.
Celá tato kniha je plně srozumitelná a pochopí jí vážně každý. V knize je i test, kterým otestujete vaše základní znalosti o světě. V testu je 13 otázek, u které máte na výběr vždy tři odpovědi. Po testu se dozvíte správné. Vy si ty správné odpovědi sečtěte a napište výsledné číslo. Hanz vám pak řekne, do jaké skupiny zapadáte. Kniha není jen nehorázně poučná, ale má v sobě prvky interakce se čtenářem. Zajímá vás, kolik správných otázek jsem v testu měl? Po sečtení všech správných odpovědí my vyšlo číslo 5. Podle Hanze na tom nejsem ještě tak zle. Knihu si prostě MUSÍTE přečíst. Více informací se dozvíte, když si tuto knihu zakoupíte.

Ještě lepší je audio kniha. Tu čte známí moderátor s hlasem jako zvon. Knihu nenamlouval nikdo jiný, než můj oblíbený Borek Kapitančik. Tento člověk má tak dokonalý přednes a hlas, že vás to prostě nutí poslouchat dál a dál. K audio knize nemám co vytknout. Tón na začátcích kapitol knihu nijak neruší. Přednes je více než dokonalí. Borek dal této knize šmrnc a mohutně ji svým hlasem vylepšil. Tuto audio knihu doporučuji opravdu všem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.