Pár žbleptů o tomto webu:

Pátek 20.11.2020 si budu pamatovat jako svůj osobní milník. Tento den jsem si totiž splnil jeden svůj obrovský sen. Tento den totiž začal fungovat tento web. Jsem nesmírně šťastný a mám velikánskou radost. Jsem za to vděčný a cítím velkou pokoru. Můj první sen bylo stát se masérem. To už jsem si splnil a již masíruji přes osm let a mám několik kurzů. Můj druhý sen bylo založení pořádného webu.

 

Troška historie:

Psal se rok 2019 a bylo to někdy před vánocemi. Psal jsem si tenkrát s Karlem Giebischem, který tehdy zakládal svůj portál giebnews.eu. Už si tu situaci přesně nepamatuji. Dohodli jsme se, že budu pro jeho portál psát články. Nějakou dobu jsem tam publikoval články o vodících psech a občas i na různá témata. Po nějaké době jsem si ale řekl, že bych chtěl mít svoje vlastní stránky. Začal jsem tedy kolaborovat nad jejich názvem. Tehdy mi Tomáš Kadlec navrhl úžasný název a to Honzova cesta životem. Mě se to líbilo a ejhle, facebookové stránky byli na světě. Tomáš kadlec má stránku svět očima nevidomého. Publikoval jsem první článek a Tom mi začal dohazovat návštěvníky za což jsem mu vděčný a děkuji mu za to. Čas plynul a článků přibývalo a přibývalo.

 

Pár lidí mi ale řeklo, že facebook nemají a že by si ty moje články rádi přečetli. Napadlo mě, že bych vytvořil i webovou verzi té co mám na facebooku. Koupil jsem si doménu, webhosting a začal nastavovat. Ale ejhle! Grafika stránek mi kvůli mému zrakovému handicapu nešla moc nastavit. Proto jsem hledal někoho, kdo by mi s tím mohl pomoci. Nikoho jsem nenacházel a web šel do ústraní. Pak přišla chvíle, kdy jsem sice měl spoustu článků k napsání, jen že jsem neměl chuť a motivaci. K tomu jsem řešil i své věci, ale to si nechám pro sebe. Nebylo to nic zlého, jen jsem toho měl hodně. Pak aby se neřeklo jsem vydal dva články a zase nic. Nakonec jsme na internetu našel kontakt na jednu úžasnou dámu, která mi s mým projektem dost pomohla.

 

Psal se datum 19.11.2020, někdy pod večer. Dostal jsem email, že web je hotový. Dostal jsem také veškeré podrobnosti o provedených změnách. Po přečtení jsem odložil telefon a začal, no jak to jen říct, bláznit. Začal jsem radostně hulákat a ječet na celé kolo. Začal jsem skákat skoro až do stropu a prožíval neskutečnou euforii. Uklidnil jsem se, šel spát a ráno to začalo. Vstal jsem už brzo ráno a šel venčit mého vodícího psa. Pak rychlá snídaně a ještě žvýkajíce sousto v puse jsem doběhl k počítači. Počítač se líně probudil a ozval se hlasový výstup. Spustil jsem si total commander, trello a google chrome a šel jsem do administrace stránek. Zde jsem si vše nastavil, přidal veškeré články a i nějaké fotky. Tímto je web hotový a já z toho mám obrovskou radost. O všem jsem informoval na facebooku, roztroubil na mesenger a whatsapp a začal slavit. Na facebook jsem pak umístil krátké video, kde jsem vše vysvětlil, poděkoval a pronesl přípitek k narozeninám stránek.

 

Po všech těch nezdařených pokusů. Po všech nezdarech, vlastní lenosti a hlouposti. Po všech nepovedených stránkách. Prostě po všem tom nezdaru se mi to konečně povedlo. Právě píšu na web, kterým jsem si splnil svůj sen. Právě píšu na web, před kterým bylo mnoho nezdařeného. Právě mám před sebou dílo, na které jsem pyšný. Je to naprosto skvělí pocit. No a co bude dál? To ukáže budoucnost. Rád bych použil citát z knihy zaříkávač koní.

 

Minulost, přítomnost a budoucnost je TEĎ. Záleží jen na nás, jak si to TEĎ uděláme.

 

Děkuji vám všem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *