Pochutnávám si na jídle budoucnosti.

Vážení přátelé, milí čtenáři. Dnes vás vítám u tak trošku speciálního článku. Dnes totiž ochutnám jídlo budoucnosti. Co to je a o co se vlastně jedná? To se dozvíte, pokud budete pokračovat dál ve čtení.

 

K tomu, abych napsal tento článek mě přesvědčilo video od Vítka Havliše. Ten ve svém videu povídal o malé české firmě, která přináší na náš český trh něco nového. Vítek ve svém videu ochutnával jejich křupavé červíky. Pěkně vysvětloval, o co se jedná a co křupaví červíci obsahují. Já jsem se rozhodl onu českou firmu podpořit, navštívil jsem jejich web a udělal u nich objednávku. Dnes je ten den. Dnes je den, kdy si červíci hoví v mém šuplíku a psychicky se připravují na jejich ochutnávání. Rozhodl jsem se o nich napsat článek a něco vám o tom říct. Na začátek malý spojler. Červíci nejsou vůbec nechutní. Abych pravdu řekl, tak si na nich velice pochutnávám.

 

Worm up nabízí tři druhy červíků. Solené, česnekové a chilli. Jedno balení křupavých červíků vás vyjde na 125 kč. Já jsem si zakoupil výhodné balení a vyšlo mě to o kousek levněji. Když zjistíte, co v sobě tito chlapíci obsahují tak uznáte, že to není vůbec drahé. Červíci obsahují vysoký podíl bílkovin, protejnů a nenasicených tuků. Dobrá zpráva pro ty, co drží diety a pečlivě si hlídají obsah cukru v každém jídle. Červíci ho obsahují pouze 0%. Navíc jsou velmi šetrní k přírodě a jejich chov je nenároční. Červíci totiž spotřebuji málo krmiva, vody a méně prostoru.

 

Jak takový křupavý červík vzniká?

Abych byl přesnější, tak jsou to larvy potemníka moučného. Tyto larvy mají dva dny pořádnou hladovku. Je to dobré proto, aby se pořádně vyprázdnili a vyčistili. Pak se na pár chvil ponoří do horké lázně a dají se usušit. Nakonec se jen dochutí a expedují hladovému zákazníkovy. Zákazník si je donese domů, rozdělá a nasype na talíř. Chvilku se na ně kouká a snaží se přesvědčit svůj mozek o tom, že se nejedná o nic nechutného. Pak si vezme prvního červíka a podívá se jak vypadá. Po chvilce ho s povzdechem vloží do úst a překvapeně zamrká. Páni, vždyť ono to je vážně dobré. Strčí si do úst dalšího červíka a dalšího. Nakonec překvapeně zjistí, že na posezení spořádal celé balení.

 

Na překonání odporu není žádný návod. Je potřeba to prostě zkusit a ochutnat. Musíte přesvědčit váš mozek a říct mu, že to není vůbec nechutné. Skoro každý den jíme vejce. Ty pochází ze slepičí zadnice. Občas si dáme vepřový jazyk, kterým onen čuník olizoval bůh ví co. Proč bychom nemohli jíst larvy, které jsou pěstovány v čistém prostředí? Proč bychom nemohli jíst larvy potemníka moučného, které jsou finančně méně náročnější, než je třeba takový čuník? Vám se to může zdát nechutné a nepřirozené. Ono se to hýbe, je to ošklivé a při představě že mám červa v puse se mi zvedá žaludek. Tyhle myšlenky je potřeba jednou pro vždy zahnat. Můžu vám tu z fleku napsat potraviny, které jsou z mého pohledu nechutnější, než je taková larva. Stačí jen najít odhodlání a zkusit to. Sami pak zjistíte, že to není vůbec nechutné. Já bych si radši dal křupavého červíka, než třeba takovou hovězí klišku, ze které se mi zvedá žaludek.

 

Jak vlastně křupaví červíci chutnají?

Já jsem zatím ochutnal ty solené. Chutnají do slova a do písmene jako jemně solené brambůrky. Tento článek bych mohl mít napsaný už dřív, pokud bych se jimi pořád neládoval. Jenom že ty červíci jsou tak chutní, že je musím neustále pojídat. Nikdy v životě mě nenapadlo, že si budu pochutnávat na červíkách. Opravdu je vyzkoušejte a uvěříte sami. Jsou opravdu chutní a já se jich nemohu nabažit. Momentálně zjišťuji, že jsem na posezení já čuně sežral celé jedno balení. To balení je totiž hrozně lehké. Připadá mi, že jsem skoro nic nesnědl. Přitom jsem ale do sebe dostal spoustu živin a zdravých věcí, které moje tělo potřebuje. Tato pochoutka se hodí ke spoustě věcem. Můžete si je dát na pizzu, do těstovin nebo do rizota. Nebo je můžete křoupat při sledování televize.

 

To by bylo pro dnešek vše. Velmi doufám, že si křupavé červíky koupíte a že vám zachutnají.

 

Podívejte se i na video Vítka havliše, kde se dozvíte více podrobností.

https://www.youtube.com/watch?v=UaYnSif4tF4

 

Kde koupit křupavé a chutné červíky?

https://wormup.com/

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *