Smart audio book player. Nejlepší přehrávač audio knih pro android.

Hledáte jednoduchý a při tom příjemně vypadající přehrávač hudby a audio knih? Můžete si oddychnout, protože vaše hledání je tímto článkem u konce. Dnes bych vám chtěl představit aplikaci smart audio book player, kterou používám už dlouho a nemohu si ho vynachválit. Tato aplikace je pro android a je velice jednoduchá na použití. Nikde jsem ale nemohl najít, zda je i pro jablíčkáře. Ti se musí bohužel poohlédnout po nějaké podobné aplikaci. Tato aplikace je jak rád říkám blind friendly. To znamená, že je vhodná i pro nevidomé, nebo těžce zrakově postižené uživatele.

 

Při prvním spuštění aplikace se objeví velká ovládací tlačítka, které uvítají především uživatelé se zbytky zraku. Nesmí zde chybět posouvání se po stopách / kapitolách a samozřejmostí je i velké tlačítko play. Prozradím vám takovou malou vychytávku. Když delší dobu podržíte tlačítko pro následující stopu, otevře se vám seznam všech kapitol / stop ve zvolené složce. Pod tlačítky zpět, play a vpřed se nachází ještě další funkční tlačítka. Ty slouží pro posun v dané přehrávané stopě.

 

Přesuneme se nahoru k názvu aplikace. Vedle názvu je tlačítko pro seznam rozečtených knih. Neplatí to jen na audio knihy ale i na složky s hudbou. V pravém horním rohu jsou tři tečky, které vás po stisknutí přesunou do dalšího nastavení a seznamů. K němu se ale vrátíme později. Nás teď ale budou zajímat funkce, které si hoví pod nápisem aplikace. Nejzajímavější funkce je režim spánku. Ta funguje naprosto jednoduše. Jdete spát a k usínání si pustíte vaši oblíbenou knihu. Protože ale nechcete, aby vám telefon vyhrával vesele celou noc, tak si zapnete režim spánku. Ten funguje tak, že snímá pohyb vašeho chytrého telefonu. Pokud s ním půl hodiny nehýbete, přehrávání se začne ztišovat a ztišovat, dokud se neukončí přehrávání. Tuto funkci pozastavíte zatřesením přístroje. Průskum dalších funkcí nechám už na vás.

 

Přejdeme k oněm třema tečkám a rozkliknutím se nám rozevře seznam možností.

První volba se jmenuje knihovna. Pod ní se nachází kolonka pro seznam dalších možností. Pak následuje nastavení, nápověda a konec. Nastavení je jednoduché, intuitivní a dobře srozumitelné. V nastavení máte širokou škálu možností. Můžete si nastavit vše podle vašich preferencí. Největší sranda ale přichází v okamžiku, kdy si zakoupíte verzi pro, která stojí 50kč. Tím se vám odkryje další spousta možností, jak si svou aplikaci nastavit.

 

S aplikací jsme se seznámili, vše si prohlédli a nastavili. Naposledy ještě klikneme na ty tři tečky a řekneme si něco o knihovně. Knihovna je přehledná a dobře se v ní dá orientovat. A jéje, opomenul jsem jednu zásadní věc. Před  vstupem do knihovny si musíte v nastavení vybrat kořenovou složku. Tím se myslí ta složka, ve které máte vaše audio knihy a další multimediální soubory. Chybu jsem napravil a tak se můžeme konečně vrhnout do poznávání knihovny. Nejprve musíte věnovat pozornost tlačítku s názvem úplné skenování. Tím se vám naskenují všechny knihy a multimédia, které máte ve své složce. Pak je dobré přesunout svou pozornost kousíček doleva, kde se nachází tlačítko pro zobrazení složek. Tím se vám bude lépe orientovat ve vašich knihách. Pod těmito tlačítky se nachází další práci usnadňující položky. Všechny, nové, rozečtené a přečtené. Kliknutím na položku všechny se vám objeví veškerý obsah ve složce. V kolonce nové naleznete nově přidané audio knihy. No a k čemu slouží rozečtené a přečtené už pochopíte sami.

 

Smart audio book player je aplikace, kterou používám opravdu dnes a denně. Aplikace je v češtině, je dobře pochopitelná a srozumitelná. Během chvilky se s ní naučí i naprostý laik. Hledáte-li přehrávač, který vám bude dobře a dlouho sloužit, tak už hledat nemusíte. Stačí kliknout na odkaz pod tímto článkem. Ten vás přesune do obchodu play a přímo k aplikaci. Vy si jí jedním kliknutím nainstalujete, druhým spustíte a můžete zvesela používat.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=ak.alizandro.smartaudiobookplayer

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *