Toužíte po báječné masáži a chvilce odpočinku? Pokud a no? Tak si přečtěte tento článek.

Vážení přátelé, milí čtenáři.
Dnes mám opravdu velikou radost. Z mých článků zde na blogu víte, že se živím jako masér. Je to povolání, které mě nehorázně baví a naplňuje. Proto si dnes o mé milované práci řekneme něco víc. Dnes bych vám chtěl povědět o firmě, u které jsem zaměstnaný, a u které jsem hrozně rád. Připravte si kávičku, pohodlně se posaďte a začtěte se do následujících řádků. Máte se rozhodně na co těšit.

Firma, ve které pracuji se jmenuje Novida. Poprosil jsem paní Janu Mašínovou, aby nám o Novidě něco pověděla.

Děkuji vám Janičko, že jste souhlasila s napsáním tohoto článku. Moje první otázka zní. Jak vás napadlo vytvořit Novidu, a co vás k té myšlence přivedlo?

To bylo roku 2012, kdy jsem přemýšlela, jak se svým pracovním životem naložím po mateřské. Na původní pracovní místo marketingové ředitelky ve společnosti Festool jsme se vrátit nemohla, protože moje práce obsahovala i hodně pracovních výjezdů do zahraničí a to by s dvěma malými dětmi šlo jen těžko. Jelikož jsem na vysoké škole studovala také speciální pedagogiku, začaly se mé myšlenky obracet směrem pomoci a smysluplné práce. V Opavě, kde jsem vyrůstala je speciální škola pro zrakově handicapované a já jsem tam dělala praxe. Bavilo mně to tam a měla jsem to tam moc ráda. Tam jsem se poprvé seznámila se světem nevidomých.
Při mém přemýšlení ještě jistě hrálo roli to, že mám ráda sport, kterému se od mládí aktivně věnuji. A to už jsme jen kousek od péče o tělo, která s tím souvisí. Masáže.
Tak se mi to všechno jednoho dne spojilo v jednu myšlenku a pak už bylo jen otázkou zjistit, zda by mezi nevidomými byl o masérskou práci zájem. Tehdy už byla na Karlově náměstí Neviditelná výstava, tak jsem tam vyrazila a zeptala se nevidomých, zda znají ve svém okolí nevidomé, kteří by měli o takovou práci zájem. Reakce byla více než pozitivní a bylo už skoro jasné, že něco vznikne…a vzniklo. Veliké štěstí bylo, že se můj bratr rozhodl změnit práci a jelikož byl zrovna ve fázi hledání nových příležitostí, vzal NOVIDU i on pod svá křídla. Jako tým se velmi dobře doplňujeme a dobře se nám kombinují odborné dovednosti. Další výhodou je stoprocentní důvěra jeden v druhého.

Z myšlenky vznikl čin, který pomáhá nevidomým začlenit se do života normálních lidí. Díky vám mohou lidé, jako já normálně pracovat. Já si toho osobně nesmírně vážím. Moc by mě ale zajímalo, jaké byli vaše začátky?

Otevřeli jsme v lednu 2013. Nikdo o nás nevěděl, nikdo nás neznal. Měli jsme maličkou masérskou místnost s recepcí na chodbě Kunratické tvrze, protože už tak jsou na počátku veliké výdaje, a i přes velké nadšení jsme si nebyli jisti, jak budou lidé naši nabídku vnímat. Nosili jsme letáčky po okolí a čekali na každého klienta. Měli jsme velikou radost z každé objednávky. Do půl roku jsme už měli docela slušnou obsazenost a mohli jsme si dovolit prostor s vlastní recepcí. V těchto prostorách jsme dodnes. Posléze jsme se ještě rozšířili a vznikla druhá pobočka na Praze 6, v Řepích. Tak nějak v průběhu 4 let, jsme získali základní stabilitu. Zvládli a přečkali jsme toho za ta léta opravdu hodně a pevně věříme, že zvládneme i tuto zvláštní, covidovou dobu.

Moc bych si přál, aby tu byla novida co nejdéle. Já jsem tam totiž hodně spokojený, a jinde dělat nechci. Mám k vám ještě poslední otázku. Můžete prosím mým milovaným čtenářům něco o Novidě říct?

Novida není jen masérské studio. Je to místo, kde se lidé mají rádi, pomáhají si. Jsme parta, kde se na sebe všichni těšíme a jsme si oporou. Lidé, kteří k nám přijdou se cítí hezky, vnímají i tento přesah. Jsme za to moc rádi a víme, že to, co jsme si vybudovali je křehké a musíme si toho vážit. Snažíme se dělat svoji práci s maximální profesionalitou a láskou. Takže, kdo jste v nás ještě nebyli, přijďte. Bude se Vám u nás líbit.

S tím maximálně souhlasím. Jsme taková správná parta. Informujeme se, pomáháme si a radíme se. Každý z nás maséru má svoje speciální hmaty a techniky, a to naši práci činí rozmanitější. Základem všeho je klasická masáž. Tu každý z nás umí na jedničku. Víte ale, co je na tom nejlepší? Žádný masér nemasíruje stejně. Každý používá svoje ověřené postupy a hmaty, které činí jeho masáž naprosto jedinečnou a originální. Máte-li zájem dozvědět se něco o masážních technikách, které v Novidě provádíme, tak se můžete podívat na https://www.novida.cz/praha4/cenik/.

Víte, jak u nás bude probíhat návštěva?
Nejprve je potřeba si k nám zavolat a objednat se na masáž. Telefon vezme jedna z naprosto úžasných recepčních, která s vámi zvolí vhodný termín a vybere maséra. Přijdete k nám a hned se vás ujmeme. Nejprve nám vyplníte GDPR. Je to taková povinná byrokracie. My to ale dělat musíme. Potom zaplatíte za masáž a na konec si vás odvede masér do masérny. Nedivte se, když s vámi bude v masérně i pes. Ten pes je totiž vodící, a svému masérovi je velkou oporou. Nejprve vám masér řekne, co a jak a malinko si vás vyzpovídá. Pak si jenom odložíte oblečení a uvelebíte se na pohodlné a vyhřáté lehátko. Na vás už je jen se poddat rukám maséra. Nebojte se říct, kdyby vám nevyhovovala síla masáže. Pro nás je totiž moc důležitá vaše zpětná vazba.

Jak probíhá masáž u mě?
Jakmile s vámi recepční vše vyřídí, tak si vás odvedu do útulné masérny. Už tam na nás bude čekat můj vodící pes Alvin. Vůbec se ho nebojte, on vás chce jen přivítat. Pak se posadíte na židli a já si vás trochu vyzpovídám. Tak paní x y. Co vás trápí? Co budeme masírovat? Pak se mi položíte na lehátko a já začnu masírovat. Dejme tomu, že jste si objednali klasickou masáž, a chcete uvolnit záda, bedra a krční páteř. Nedělám jen samotnou klasickou masáž, ale půjčuji si různé hmaty z technik, které jsem se naučil. Tím je to pak lepší a komplexnější. Takto to dělají i moji ostatní kolegové a kolegyně. Masáž vás krásně uvolní a zbaví vás stresu. Mi prostě svojí práci milujeme a chceme, abyste i vy byli spokojeni. Protože čím spokojenější je klient, tím spokojenější je masér.

Kde nás můžete nalézt?
Máme dvě pobočky. Jedna je v Kunraticích a druhá v Řepích.
Ta kunratická se nachází na této adrese. Golčova 1/2, 148 00 Praha 4 Kunratice. Najdete nás v kunratické tvrzi. Jsme v levém zadním rohu, jen pár kroků od barber shopu a obchodu s bytovými doplňky Home for Emma. V areálu tvrze je snadné parkování, které je při délce parkování do 3 hodin zdarma.

Jaké je k nám spojení? Jezdí k nám městská hromadná doprava. Linka 165 (ze směrů Opatov a Sídliště Modřany). Potom linka 193 (ze směru od Polikliniky Budějovická). Nakonec ještě linka 203 (ze směrů Roztyly a Poliklinika Budějovická). Ať jedete, čím jedete, tak si pamatujte zastávku Kunratická škola. To je zastávka, na které musíte vystoupit.

Řepy:
Naše provozovna se nachází v obchodním centru Řepy, dříve Ovus. Makovského 1392/2b
163 00 Praha 6 – Řepy. Najdete nás v nejvyšším patře budovy B Obchodního centra. Budova B je budova obchodního centra, ve které je v přízemí supermarket Albert. Našimi sousedy na horním patře jsou taneční škola B-Original a fitness studio DrFit.

Spojení MHD je do tramvajové a autobusové zastávky Slanská, která je hned vedle obchodního centra Řepy. Z autobusů na zastávku jezdí linky 142, 164 a 180, z tramvají jsou to linky 9, 10 a 16. V okolí obchodního centra je parkování zdarma. Parkovat se dá například v okolí supermarketu Billa pod ulicí Slánská mezi obchodním centrem a restaurací McDonald’s nebo na parkovišti vedle obchodního centra směrem k čerpací stanici OMV.

Závěrem:
Naše práce není práce. Je to naše povolání a životní styl. Svojí práci děláme s láskou a obrovskou pokorou. Jinak se to u tohoto povolání dělat nedá. Víte, že Novida není jen firma? Novida jsou hlavně lidé, kteří svojí práci berou vážně a je pro ně smysl života. Budeme moc rádi, když se k nám objednáte na masáž. Rozhodně nebudete litovat. Za každého nového klienta jsme nehorázně vděční, a budeme se o vás starat s maximální péčí. Jestli jsem vás přesvědčil o návštěvě, tak se rozhodně podívejte na https://www.novida.cz/, kde najdete podrobné informace a kontakty. Ještě jedna maličkost na závěr. Váháte dlouho nad masáží? Bolí vás záda a nemůžete se hýbat? Tak se nebojte a zavolejte nám. Když si totiž řeknete, že musíte na masáž, tak to nebude fungovat. Protože jak si člověk řekne, že něco musí, tak se mu do toho vůbec nechce. Říkejte si spíš toto. Já chci na masáž. Tím to pro vás není povinnost a nebudete masáž tolik odkládat. Nebojte se a přijďte. Budeme se na vás těšit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *