Trello druhá část:

V minulém článku jste se dozvěděli o naprosto skvělém projektu. Tím projektem je trello. Řekli jsme si, k čemu a jak se dá použít a k čemu je dobrý. Dnes v tom budu pokračovat a poreferuji vám o dalších funkcích. Ještě jsem vám neřekl o dalších možnostech a nastaveních, které vám práci v trellu ulehčí.

 

Nástěnky v trellu:

Naučili jsme se, jak se dají vytvářet sloupce a karty ve vašich nástěnkách. Naučili jsme se , jak se dají karty upravovat a přidávat do nich libovolný obsah. Dnes se ale naučíme, jak se dají vaše nástěnky upravovat a povíme si něco o možnostech nastavení. Otevřeme si tedy trello a naší vytvořenou nástěnku. Zde vidíte vaše sloupce a karty. Vpravo nahoře vidíte tři tlačítka. První tlačítko nese název filtrovat karty. Po stisknutí tohoto tlačítka se objeví řádek, ve kterém si můžete nastavit filtrovánní karet. Hned vedle je zvoneček, který slouží jako upozornění na aktivitu v nástěnkách, u kterých jste jako člen. Nás zajímá znak tří teček, které znázorňuje nastavení nástěnky.

 

Nastavení:

Trello je přizpůsobitelné a v nastavení vás nijak neomezuje. Můžete si zjistit informace o dané nástěnce, přidat a nebo odebrat člena a podívat se na aktivitu nástěnky. Můžete se taky mrknout na vaše archivované karty a sloupce, přidat nástěnku do oblíbených a nebo ji úplně smazat. Vás ale bude určitě zajímat kolonka nastavení nástěnky. Zde si můžete vaši nástěnku nastavit od A až po Z. Můžete si nastavit štítky, povolit přidávání členů, upravit obrázek nástěnky a další. Je to jen a jen na vás. Nemusíte se ale bát. Nečeká na vás hromada složitého nastavování. Vše je srozumitelné a pochopí to naprosto každý.

 

Trello GOLD:

Trello může používat kdo chce a jak chce. Jsou ale lidé, kteří chtějí od trella víc. V základu si do trella můžete ukládat soubory o maximální velikosti 10MB. Běžnému uživateli, který si do karty uloží textový soubor a nebo fotku to bohatě stačí a víc pro něj nemá smysl. Pro ostatní slouží program s názvem trello gold. Zde nejste nijak limitováni a můžete si do karet ukládat soubory o velikosti až 250MB.

 

Pro koho je vlastně trello gold dobré a kolik stojí?

Toto předplatné je pro ty, kdo chtějí z trella vydat maximum. Slouží pro podnikatele a internetové nomády. Toto předplatné je dobré pro větší projekty o více lidech. Můžete mít firemní předplatné s tím, že ho může využívat každý zaměstnanec. Možností předplatného je víc a moc záleží pro koho je určen. Nás ale bude zajímat už řečené trello gold, které je určené i pro jednotlivce a tím myslím i nepodnikatele. Můžete využít roční předplatné, u kterého můžete získat slevu. Nebo se dá využít měsíční, které vás vyjde na 155kč. Zde máte různá vylepšení, propojení s cloudovými úložišti a mnoho dalšího. Také se vám zvětší prostor pro vkládané soubory a máte možnost pracovat s trellem efektivněji. Na místě je ale zásadní otázka, kterou je nutné si položit. Dokáže běžný uživatel tuto službu naplno využít? Tuto otázku by si měl položit každý kdo se chystá využít placené služby.

 

Odpověď na otázku:

Běžný uživatel placenou službu určitě naplno nevyužije a akorát bude vyhazovat každý měsíc 155 kč do koše. Pro zapisování poznámek a úkolů vám základní trello absolutně stačí a placenou službu nevyužijete. Trello je v základní bezplatné verzi i tak dost bohatý a myslím si, že není potřeba ho dál rozšiřovat. Bezplatnou verzi využijí i ti, kdo si v trellu plánují a spravují svoje osobní projekty a případně i webové stránky. I na projekty o více lidech je to naprosto dostačující. Placenou verzi využijí akorát firmy a projekty, na kterých se podílí hodně lidí. Kdo ale využívá trello na maximum a používá ho několikrát denně a každý den, může si placenou verzi na měsíc vyzkoušet. Po otestování se lze pak rozhodnout, zda to za to stojí a zda má opravdu cenu si tuto službu platit.

 

Ostatní aplikace podobné trellu:

Trello není jedinečné a na internetu jsou i podobné aplikace se stejným využitím. Můžete si stáhnout aplikaci s názvem asana, která je trellu hodně podobná. Pro firmy pak existuje Freelo Tyto služby nemám vyzkoušené a proto o nich nemohu napsat víc. Zmiňuji je zde jen proto, že někomu nemusí trello vyhovovat a proto může sáhnout po konkurenčním projektu. Já ale zůstanu věrný výše zmíněnému, protože jsem s ním naprosto a maximálně spokojen.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *