Vaříme bez zraku 2.

Vítám vás u druhého článku z naší série s názvem vaříme bez zraku. Co dnes budeme vařit? Dnes mám chuť si uvařit takové jednoduché jídlo. Dnes si uděláme míchaná vajíčka. Už vás slyším, jak si říkáte. Míchaná vajíčka? Pche! To zvládne každý levou zadní. To určitě ano, ale zkusili jste je někdy udělat bez zraku?

Je to sice velice jednoduché jídlo, ale já zvolím trošku jiný postup a přidám pár ingrediencí. Nejprve si řekneme, co k tomu budeme potřebovat. Budeme potřebovat pánev, vařečku, dva hrníčky a vidličku. Z čeho ale budeme vařit? Připravíme si 3 nebo 4 vejce. Já je nedělám na oleji ale na másle. Nachystáme si cibulku, salám, papriku a kousek šunky. Nakonec nesmí chybět sůl a pepř na dochucení.

Ukrojíme si kousek papriky, je jedno zda je červená, žlutá nebo zelená. Stačí nám opravdu jen kousek. Ten si nadrobno nakrájíme a dáme stranou do nějaké misky. Potom si oloupeme cibuli a nadrobno nakrájíme. Vezmeme si salám, já si kupuji vždy štangli suchého salámu. Kousek si ukrojíme, nakrájíme na plátky a ty pak na drobné kostičky. Zapneme sporák a položíme na něj pánev. Musíme si dát pozor na to, abychom jí dali přesně na tu rozehřátou plotýnku. Na pánev dáme pár tenkých plátků másla a necháme rozpustit.

Jak zjistím, že už je pánev rozehřátá a máslo rozpuštěné? Je to stupidně jednoduché. Prostě a jednoduše vhodím na pánev kousek cibulky a čekám, až to začne prskat. Potom tam mohu nasypat zbytek a začít restovat. To, že je orestovaná poznáme podle vůně. Přidáme nakrájený salám a pořádně mícháme. Mezitím si rozděláme vejce. Do jednoho hrnečku si rozklepnu jedno vajíčko a přičichnu si, zda není zkažené a zda to není pukavec. Je-li v pořádku, přeliji ho do druhého hrnku a pokračuji s dalšími vejci. Vejce už máme rozklepnuté a v pořádku v druhém hrnku. Vezmeme si vidličku a pořádně je rozmícháme. Prstem si do hrnku sáhnu, zda je vše řádně rozmíchané a jestli tam nemám žádné kousky žloutku. V pánvi nám to pěkně prská a už to docela voní. Přidáme tam tedy ještě tu papriku a přilijeme rozmíchaná vajíčka. Dochutíme solí a pepřem a pořádně mícháme.

Musíme si dát pozor na to, aby se nám jídlo nepřipalovalo. Já mám svůj postup míchání, který mi jako zrakově handicapovanému naprosto vyhovuje. Vařečkou obkroužíme pravý okraj pánve směrem k sobě. Levou stranu pánve zase od sebe. Následně vezmu prostředek. Tam dělám vařečkou kolečka a křížky a lehkým pohybem zápěstí mísím ingredience mezi sebou. Tento postup opakuji tak dlouho, dokud není jídlo hotové. Už to krásně voní a nám nezbývá nic jiného, než si nandat a pochutnat si. Těsně vedle pánve si umístíme talíř a naběračkou do něj vkládáme jídlo z pánve. Proč musí být talíř tak blízko? Může se stát, že mi při nandávání kousek upadne vedle. Já to pak musím hledat a ono místo uklidit. S talířem vedle pánve se mi to už nestává. Vypneme sporák a talíř s jídlem si přeneseme na stůl. Připravím si příbor a je hotovo. Já si k tomu dávám ještě krajích chleba namazaný máslem a hrnek horké kávy.

Pokrm, který jsme uvařili voní naprosto parádně. Chutě se krásně mísí a vše je tam tak akorát. Málem bych zapomněl na tu šunku. Tu si rozprostřeme na talíř pod náš pokrm. S ní to má ještě o trošku lepší chuť. Tímto se s vámi pro dnešek loučím a přeji dobré chutnání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *